Günümüzde Türkiye'nin önde gelen birçok özel ve devlet sanayi kuruluşunun ihracatını ve bu kuruluşların hammadde gereksinimlerinin bir bölümünün ithalatını gerçekleştirmek için kurulan Cizrecihan Dış Ticaret, ayrıca dış ülkelerden üçüncü ülkelere yüksek tonajlı ticaret yapmaktadır.

Dünya çapında yaygın temas noktaları ve dış ticaret bilgi ve birikimiyle Cizrecihan Dış Ticaret, güçlü ticari kültürünün özgün bir temsilcisi niteliğini taşımaktadır.
DIŞ TİCARET
Bu kapsamda faaliyetlerimiz, sahip olduğumuz C2 Yetki Belgesi çerçevesinde devamlılık gösteren ve Geniş kapsamlı (Tenteli, Frigo, Lowbed, Kamyon, Salkasa ve Tanker) araç filomuzla, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı alanında, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine en uygun yanıtı verecek taşıma modelleri sunmayı amaçlamaktayız. Çok farklı nitelik ve ambalaj özelliklerine sahip yükler, farklı özelliklere sahip; tenteli, jumbo, sal kasa, frigofirik, kapaklı, low-bed, tanker ve özel yük amaçlı özel dizayn yarı römorklarla seri, güvenli ve ekonomik uluslararası karayolu taşımacılık çözümleri üretmekteyiz.
Yanısıra özellikle Ortadoğu taşımacılığı konusunda kazandığımız uzmanlık ve müşteri yararına çözüm modelleri üreten firmamız, piyasa/sektör potansiyelinden aldığımız payı her geçen gün daha da artırarak sürdürmenin kıvanç ve mutluluğunu sizlerle yaşamaktayız.
KARAYOLU TAŞIMACILIĞI
AKARYAKIT TAŞIMACILIĞI
Göndermek istediğiniz şey; ne kadar kolay kırılabilir, biçimsiz, büyük veya ne kadar değerli olursa olsun önemli değil. Sizin için en iyi paketleme çözümünü öneririz ve profesyonelce eğitilmiş personelimiz paketleme işlemini yapabilmektedir.

Titreşim ve sallantılardan, çizilme ve aşınmalardan ve elektrostatik yük boşalmalarından meydana gelebilecek zararlara karşı ürünlerinizi koruyan, oldukça geniş çeşitlilikte ürün paketleme malzemesi ve sistemlerine sahiptir. Firmamız; en zorlu paketleme ihtiyaçlarınız için gönderilerinizin taşıma esnasında emniyet ve güven içerisinde olacağını garanti eder, basit ve pratik çözümler bulmanıza yardım eder.
KARGO TAŞIMACILIĞI
Başta Irak'tan Türkiye Ham petrol taşıması olmak üzere, Akaryakıt istasyonlarına , şantiyelere , lojistik firmalarının garaj alanlarına , dağıtım firmalarının bayi ve tesisatlarına akaryakıt ve ÖTV’siz akaryakıt , hava meydanlarına uçak yakıtı ( JET A-1 ) taşıması ile akaryakıt sektörünün gereksinimlerini , gelişen sektörel uygulamalara ayak uydurabilecek deneyim , personel ve teknolojik alt yapısını kullanarak müşterilerine akaryakıt operasyonlarını sunmaktadır.
Tehlikeli yüklerin taşınması, ürün lojistiği esnasında ürün ve çevre güvenliğinin sağlanması ve tehlikeli yüklerin taşınması için ihtiyaç duyulan tüm teknik ekipman ihtiyaçlarının sağlamaktadır. Firmamız akaryakıt sektörüne yönelik profesyonel eğitimli ekibi ve tüm düzenlemelere uygun araç ve ekipmanı sayesinde sektör için yönlendirici ve aynı zamanda lider olmayı hedeflemektedir.
Firmamız, gümrük mevzuatına hâkim uzman personellerinin yönetim ve denetiminde tedarik zincirine stratejik değer katmak amacıyla profesyonel gümrük müşavirliği şirketleri ile çalışarak, Türkiye’nin ve Irak' ın bütün gümrük noktalarında ve sınır kapılarında ithalat, ihracat ve transit işlemlerine yönelik gümrükleme hizmetlerini kesintisiz ve zamanında yerine getirerek tedarik zincirinin aksamadan tamamlanmasını sağlamakta ve böylelikle entegre süreçlerde gümrükleme çözümleri sunmaktadır.
GÜMRÜKLEME
bycahit.com
imagemap